שם:
טל':
אימייל:
 

הלוואות לעסקים

במאמר זה נעסוק בהלוואות לעסקים קטנים. הלוואות מסוג זה נועדו לאפשר לבעל העסק הקטן פעילות מינימלית אשר בשאיפה תגדל ותטפח לממדים רצויים לבעל העסק. הלוואות לעסקים קטנים משמשות את בעל העסק למגוון של נושאים: רכישת ציוד חדש לעסק, תשלומי הוצאות על חומרי גלם, תשלומי הוצאות לספקים, ותשלומי משכורות, במידה ויש עובדים בעסק הקטן. במאמר זה יפורט כל נושא מעין אלה בפסקה נפרדת:

רכישת ציוד חדש לעסק
ניתן לקבל הלוואות לעסקים קטנים מטעם הבנקים או מטעם חברות פרטיות המתמחות בהלוואות מסוג זה. באמצעות כספי ההלוואות ניתן לרכוש ציוד חדש לעסק: מחשבים, ציוד להכנת מזון, וציוד הקשור לפעילות אזוטרית כלשהי. חשוב לציין על הקבלה במעמד הרכישה שהעסק הוא שרכש את המוצרים, ולא הבעלים כאדם פרטי על מנת שניתן יהיה לקבל על כך זיכוי במס הכנסה.
תשלום הוצאות על חומרי גלם
תשלומים אלו כוללים מתן כסף על כל החומרים המתכלים: תשלום על דיו למדפסת, טיונר למכשיר הלייזר, תשלום לחברת הדלק אשר העסק בקשר מסחרי איתה במידה וישנם התקני דלק ברכבי החברה, וכל תשלום אחר אשר תמורתו מתקבל מוצר מתכלה. הלוואות לעסקים קטנים בדרך כלל לא נלקחות על ידי בעלי העסקים על הוצאות אלו אך בעל העסק זכאי לעשות כן במידה ויצטרך.
 
תשלום הוצאות לספקים
הספקים הם חומר אנושי אשר עובד בשביל העסק אך הוא עצמו אינו נחשב גורם מועסק באותו עסק. הבעלים צריך להעביר לו תשלום אך לא לפרט מה הסיבה לתשלום במסמך רשמי כמו תלוש משכורת. הספק, מצד שני, צריך להמציא קבלה בתמורה להעברה הכספית אשר מפרטת מהו הסכום ששולם ומה התקבול שניתן תמורתו. הלוואות לעסקים קטנים נלקחות על שירותים אלו במידה ומדובר בשירותים יקרים ומקיפים כמו שיפוץ המשרד, למשל.
תשלומי משכורת
מקרה נפוץ בעסקים קטנים הוא אינו תמיד רלוונטי, שכן ישנם לא מעט בעלי עסקים קטנים שעובדים לבד. מדובר במצב בו לבעל העסק אין כסף בקופה הקטנה בשל היעדר רווחים, והוא נאלץ להלוות מהבנק הלוואות לעסקים קטנים על מנת לשלם לעובדים שלו את המשכורת החודשית. במצב זה – בעל העסק צריך לעשות הכל על מנת לייצר רווחים הן על מנת להחזיר את ההלוואה והן על מנת לבחון את תפקוד העובדים שזה עתה קיבלו את תלוש השכר, ולראות האם הם אכן מועילים לפחות ברמה של השכר שהם קיבלו.