שם:
טל':
אימייל:
 

הלוואות ללא ריבית

במאמר זה תלמד הכל אודות הלוואה ללא ריבית. הלוואה זו היא המשתלמת ביותר משום שמכל חיי המסחר בארץ, זהו האקט המסחרי היחיד בו ניתן לך מוצר לגמרי בחינם: כסף. האם תוכל אי פעם לדמיין מצב בו חנות מסויימת תעניק לך מזון בחינם או כל מוצר אחר בחינם? מה האינטרס של הבנק לדגול במדיניות כזו? במאמר זה נסקור בפנייך שני מקרי מבחן בולטים בהם התופעה מתרחשת בפועל, תוך פירוט מלא כיצד הדבר עובד מבחינה פיננסית:

פתיחת חשבון בנק חדש
כחלק מהליך פתיחת חשבון בנק חדש, הבנק – כמי שהצטרפת לחוג לקוחותיו – יעניק מתנת הצטרפות. מתנות מקובלות הן הלוואות בחינם, כלומר הלוואות ללא ריבית: תוכל לבקש סכום כסף קצוב למטרה מסויימת, ללא צורך לשלם על הכסף בריבית, רק להחזיר את ההלוואה בתשלומים תקופתיים כלשהם אשר יתבצעו מדי חודש בחודשו. לקוחות רבים זוכים לרכוש מכונית באמצעות מתנה זו או אפילו לשפץ את ביתם במימון הלוואה זו, כאשר החזר התשלומים מבוצע ללא לחץ של ריבית.
הלוואות לעובדי ארגון בעל הסכם עם בנק מסויים
עובדים רבים במשק שייכים לארגונים אשר יש לבנק מסויים תחומי השקה רבים בפעילות כלכלית משותפת. חברות אלו יכולות להעניק לבנק שירותים בתור לקוח, או להעניק לו שירותים ברמת תחזוקה יומיומית – למשל הפעלת תכנת מחשב לביצוע פעולות בנקאיות ובורסאיות מתקדמות. במקרים אלו – הבנק עשוי להעניק הטבות לעובדי החברה הזו, וישנם לא מעט מקרים בהם גם עובדים זוטרים שאינם קשורים לדרג הניהולי בחברה זכאים לבקש הלוואות ללא ריבית מאותו בנק.
יתרון הלוואות ללא ריבית
אינך נדרש להפסיד כסף, אלא להלוות סכום כסף שאין לך, ולהחזיר את אותה כמות אשר הלווית. בנוסף, המעמד לו אתה זוכר הוא מעמד של לקוח חדש או עובד בחברה שהבנק זקוק לה, ולא מעמד של אדם הזקוק לכסף ומוכן לשלם עליו ריבית גבוהה בשל לחץ. לקוחות כאלה נחשבים ללקוחות אשר לבנק יש אינטרס להקשות את חייהם במהלך ההלוואה על מנת לחשוף אותם לריבית. לעומת זאת, לקוחות חדשים או לקוחות בחברה אשר הבנק זקוק לה מהווים נכס עבור הבנק ולכן משתלם לבנק לא להרוויח עליהם ריבית על מנת לשמור אותם כלקוחות או אנשי קשר יעילים בעתיד.